Tanrı'nın beddua ettiği Ayetler

 

 

    

 

        Bildiğimiz gibi din de "dua" vardır. Dua Kul tarafından Tanrı'ya, Allah'a, onu yarattığına inandığı kendisinden üstün kimseye yada dünyevi anlamda konuşursak kölenin efendisine yönelik istek arzu ve yalvarışlarıdır. Bir de beddua vardır ki, bu da Dua dır, ama önündeki ekten anlaşılacağı gibi (bed-dua) kötü dua'dır. İkiside dua dır. Biri iyi biri kötü.
    

      Dua, istek ve dilektir. Yani aşağıdan yukarıya dır yönü (köle- efendi).

      Beddua da dua'dır. Bu da aşağıdan yukarıya dilek ve istekte bulunma eylemidir.

      Ama arkadaşlar, hiç Tanri beddua edermi? Tanrı kimden dilekte istekte bulunur. Yoksa onun üstünde bir tanrı daha mı var. Ya da bunlar bir insan tarafından mı yazıldı?..

      Buyrun ayetleri okuyalım..      - "Onları (yahudileri, hıristiyanları) Allah yok etsin!"  (Diyanet, tevbe suresi 30. ayet)

      - "And olsun ki ey inkarcılar! siz aykırı görüştesiniz! Bundan dönebilecek kimseler döndürülür. Boş sanıda bulunan, bilgisizliğe saplanıp kalanların canı çıksın!"  (Diyanet, zariyat suresi, 8-11. ayetler)

      - "Ey muhammed! onlara baktığın zaman, cüsseleri hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Tıpkı sıralanmış kof kütük gibidirler. Her çığlığı kendi aleyhlerine sayarlar. Onlar düşmandır. Onlardan çekin. Allah canlarını alsın! Nasılda aldatılıp döndürülüyorlar!"   (Diyanet, Münafikün suresi, 4. ayet)

      - "Çünkü o düşündü, ölçtü, biçti! Canı çıkası (Canı çıksın, gebersin!..) ne biçim ölçtü biçti! Canı çıkası sonra ne biçim ölçtü, biçti! Sonra baktı; Sonra kaşlarını çattı; suratını astı; sonra da sırt çevirip büyüklük tasladı. 'Bu, sadece öğretilen bir sihirdir', 'bu Kur'an, yalnızca insan sözüdür' dedi. İşte bu adamı, yakıcı bir ateşe yaslayacağız!"  (Diyanet, müdessir suresi, 18-25. ayetler)
 

     - "Ebu leheb'in elleri kurusun! Yok olsun! Malı ve kazandığı kendisine fayda vermez. Alevli ateşe yaslanacaktır. Karısı da, boynunda bir ip olduğu halde ona odun taşıyacaktır."  ( Diyanet, Tebbet suresi'nin tamamı)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !